Talos S78 Monoblock P4 34/34 108mm Brake Caliper Front Left | X78.108.HD.L
Delivery time on request
Talos S78 Monoblock P4 34/34 (108mm) 34mm Track – Front Left
Pure Racing Power: For those who want full control
Monoblock Design for Maximum Rigidity
The one-piece monoblock body of the S78 ensures outstanding stability at minimal weight.
Titanium Pistons with TIN Coating for Extreme Heat Resistance
Hard-Anodized Surface – Built for the Harshest Conditions
Technical Specifications at a Glance
Mounting Distance: 108 mm
Position: Front Left
Piston Diameter: 34/34 mm
Number of Pistons: 4
Piston Material: Titanium, TIN-coated
Weight: 589 g
Offset: 30 mm